پخش و پلا

همیشه آگاهی کافی نیست. البته لازم است و بودنش بهتر از نبودنش است. ولی کافی نیست. در دینی دبیرستان تعبیر جالبی به کار رفته بود در میان انبوه جملات ثقیل و نتراشیده اش که کوتاه و گویا بود. از «ضمانت اجرایی» حرف می زد. البته آنجا رأی به عدم کفایت و اگر اشتباه نکنم، عدم لزومِ آگاهی داده بودند.

*****

روابط انسانی اغلب چالش برانگیزند. ساده ترین راه ها بهترین راه ها نیستند.

می دانم که حق با همه ی ماست، که حقیقت این است که همه ی ما انسانیم و همه از منظر خود وقایع را می بینیم و این است که برداشت هایمان متفاوت می شود. مثل این است که بخواهیم در تاریکی موجودی ناشناخته را دریابیم. حقیقت یکی است اما برداشت های ما آمیخته به پیشینه ی ذهنی ما است. سخت است که یوغ گذشته را از ذهن خود باز کنیم. ترسناک است حتی. گیرم خود از پندارهای موهوم رها کردی، چه چیز را جایگزین شان می کنی؟

/ 4 نظر / 6 بازدید
مهـــــــــران

سلام دوست من بهت بابت وبلاگ خوبت خيلي تبريک مي گم. يکي از راه هاي افزايش بازديد تبادل لينک مي باشد. لطف کن آدرس منو تو وبلاگت بگذار و تو قسمت نظرات به من اطلاع بده تا من هم آدرس وبت رو تو سايتم بگذارم. با تشکر از محبتي که مي کني

هستی

وبلاگتون خیلی قشنگه امیدوارم موفق و پیروز باشید منتظرحضورگرمتان هستم[خداحافظ]

سعید

به نظر من هر کسی که به این نتیجه برسه که برداشتش با برداشت بقیه فرق داره سرخورده میشه و اون استعدادش که متفاوت فکر میکرد با بقیه یا از بین میره یا سعی میکنه که وانمود کنه مث بقیه فکر میکنه. ولی کاش همیشه یه نفر تو اطرافمون بود که متفاوت فکر کنه اخه انسان از چنین فردی هیچ وقت سیر نمیشه.

فاز مثبت

از انسان اشرف مخلوقات هر چی بگی برمیاد ولی نباید یادمون بره که همیشه اون تفکر و پنداری که اکثریت رو داشته باشه ومردم بیشتر قبولش داشته باشن درست نیست همونطوری که راه عقل هم همیشه درست نیست. بالاخره هرکس راهی رو درست تشخیص میده وبهش عمل میکنه ولی باید بدونیم که از خدا که برتر نیستیم باید نیت کار رو بدونیم. .